KURUCUMUZ

 

Kurucumuz ve halen işin başında olan Haydar Şahin; 1960, Tokat doğumludur. Ülkemizin çok sayıda girişimcisinde olduğu gibi kendisinin iş hayatı, küçük yaşlarda torna - freze, kalıpçılık gibi talaşlı imalat sektöründe çıraklıkla başlamıştır. Bu öykü ustalık, fasonculuk derken; sanayiciliğe uzanan yarım asırlık bir süreci kapsamaktadır.

Formül Plastik firmasını kurduğu 1990 yılından itibaren iyi bir kalıp ustası olarak piyasada tanınıyordu. Birkaç yıl sonra enjeksiyon makineleri alıp, plastik üreticilerine kendi imalatı olan kalıplarla fason ek parça üretimleri yaptı. 

Bağımsız karakteri ve vizyonu ile fasonculuğun geleceğini sorgulamaya başladı ve 2000’li yılların başlarında kendi markasıyla üretime geçme kararı aldı.

İlk yıllar “aksesuar” grubundan köşe düzeltici, yere tespit dübeli, klipsli lama, atık su ve temiz su kelepçeleri üretti ve sattı. 

2006’da boru üretimi ile birlikte başta Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleri olmak üzere ihracata yöneldi. 

Başta ustalıktan gelen üretim bilgisi; deneyimlerle geliştirdiği insan yönetimi, organizasyon yapma ve vizyoner liderlik yeteneği ile bugün Formül’ü sektörün önde gelen ihracatçısı, en fazla çeşitliliğe sahip firması durumuna getirmiştir.

Yatırımın neye, ne zaman, nasıl yapılması gerektiğini iyi bilen Haydar Şahin; organizasyoncu ve ileri görüşlü kişiliği ile Formül’ü gelecekteki hedeflerine doğru yükseltmeye devam edecektir. Bu yolculukta piyasanın, bayilerin, müşterilerin değerlerini ve isteklerini her zaman ön planda tutacaktır.