+90212 876 12 60 PBX
EN

Formül Plastiğin Genel Müdürü Kimdir

KURUCU

Kurucumuz ve halen işin başında olan Haydar Şahin; 1960, Tokat doğumludur. Kendisinin de hikayesi, 11-12 yaşlarında torna-freze, kalıpçılık gibi talaşlı imalat sektöründe çıraklıkla başlamıştır. Bu öykü ustalık, fasonculuk derken; sanayiciliğe uzanan yarım asırlık bir süreci kapsamaktadır.

Formül Plastik firmasını kurduğu 1990 yılından itibaren iyi bir kalıp ustası olarak piyasada tanınıyordu. Birkaç yıl sonra enjeksiyon makineleri alıp, plastik üreticilerine kendi imalatı olan kalıplarla fason plastik boru ek parçaları üretimleri yaptı. Bağımsız karakteri ve vizyonu ile Fasonculuğun geleceğini sorgulamaya başladı ve 2000’li yılların başlarında kendi markasıyla üretime geçme kararı aldı.

İlk yıllar “Aksesuar” grubundan köşe düzeltici, yere tespit dübeli, klipsli lama, atık su ve temiz su kelepçeleri üretti ve sattı. 2006’da boru üretimi ile birlikte başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgeleri olmak üzere ihracata yöneldi. Başta ustalıktan gelen üretim bilgisi; yetenek ve deneyimlerle elde ettiği insan yönetimi, organizasyon yapma ve vizyoner liderlik yeteneği ile bugün Formül’ü sektörün önde gelen ihracatçısı; en fazla çeşitliliğe sahip firması ve en kıvrak, en esnek, en sıkı firması durumuna getirmiştir.

Yatırımın neye, ne zaman, nasıl yapılması gerektiğini iyi bilen Haydar ŞAHİN; organizasyon yapma ve vizyoner liderlik kişiliği ile Formül’ü gelecekteki hedeflerine doğru yükseltmeye devam edecektir. Bu yolculukta piyasanın, bayilerin, müşterilerin değerlerini ve isteklerini her zaman ön planda tutacaktır.

^